FERAH BİR YAŞAM ALANI İÇİN İPUÇLARI

FERAH BİR YAŞAM ALANI İÇİN İPUÇLARI

FERAH BİR YAŞAM ALANI İÇİN İPUÇLARI

FERAH BİR YAŞAM ALANI İÇİN İPUÇLARI

Profesyoneller, yaşam alanlarını daha verimli hale getiren ve küçük alanları gerçekte  olduğundan daha büyük gösteren iç tasarım hilelerini rutin olarak
kullanır. İşte yaşam alanınızın boyutunu ne olursa olsun en iyi şekilde değerlendirecek bazı tasarım ve düzen fikirleri.

FERAH BİR YAŞAM ALANI İÇİN İPUÇLARI

Düzenli Olun

Dağınıklık ve gereksiz eşyalar evi olduğundan daha küçük ve düzensiz gösterir. Ne kadar az eşyanız olursa, alanınız o kadar geniş görünecektir. Bu nedenle, yaşam alanınızın düzenini değiştirmeden önce gereksiz öğeleri ortadan kaldırarak başlayın.

Çok Amaçlı Mobilyalar Kullanın

Dağınıklığı giderdikten sonra, alanınızı düzenli tutmanın bir yolunu bulmanız gerekir. Neyse ki, eşyalarınızı şık bir şekilde saklamanıza  yardımcı olacak birçok yaratıcı mobilya seçeneği var. Ekstra kolaylık sunan parçaları arayın: hurçlar, çekmeceli sehpalar veya gizlenen mobilyalar. Bu çok amaçlı mobilyalar, çok fazla yer kaplamadan size daha fazla saklama alanı sağlayacaktır.

Koyu Renklerden Uzak Durun

FERAH BİR YAŞAM ALANI İÇİN İPUÇLARI

Koyu renkler ışığı emer, bu nedenle alan yanılsamasını en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız duvarları ve mobilyaları nötr ve aydınlık tutun. Bu daha açık renkler, odaya giren ışığı yansıttıkları için odanın parlaklığından en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olur. Daha sonra sanat tablolar, kırlentler ve diğer dekorlarla daha canlı renkler elde edebilirsiniz.

Ayna Kullanarak Daha Geniş Alan Elde Edebilirsiniz

FERAH BİR YAŞAM ALANI İÇİN İPUÇLARI

Aynalar geniş bir alan yaratmak için kullanılan gerçek bir tasarımcı hilesidir. Aynalar, çevredeki alanı yansıtarak bir odanın daha büyük görünmesini sağlar ve doğal ışık kaynaklarını da yansıtacak şekilde dikkatlice yerleştirilerek küçük bir yaşam alanını daha aydınlık hale getirir.

Dekoratif Yuvarlak Sehpalar Kullanın

Yuvarlak masalar, daha köşeli masalara göre daha estetiktir ve alanda daha verimli kullanım sağlar. Sandalyeler ve kanepeler arasına küçük yuvarlak masalar yerleştirin veya yemek odasında geniş bir yuvarlak veya oval masa seçin. Oturma odanızda yer konusunda çok kısıtlı bir alana sahipseniz, iç içe geçen çoklu, gerektiğinde ekstra yüzeyler sağlayan bir dizi zigon sehpa işinizi görebilir.

Dikey Kitaplıklar Alanı Büyük Gösterir

Yerden tavana raflar veya hatta asma duvar raflar, daha geniş bir saklama alanı sağlamanın ek faydası ile dikkatleri üzerine çekebilir.
Yüksek raflar, kitaplıklar ve gömme dolaplar, tablolarını, koleksiyon parçalarını ve diğer dekoratif öğeleri sergilemek için şık ve işlevsel bir alan sunar. Ayrıca rafların dağınık görünmesini önlemek için kullanışlı öğeleri saklamak için dekoratif sepetler kullanabilirsiniz.

FERAH BİR YAŞAM ALANI İÇİN İPUÇLARI

 

Köşelerden Yararlanın

Köşeler, bol potansiyele sahip, az kullanılan alanlardır, bu yüzden bu alanlardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Koltuk, masa ve zemin lambasından oluşan bir okuma köşesi için köşeler mükemmel yerlerdir. Başka bir seçenek olarak, biraz depolama alanı kazanmak için bir köşeye rahatça sığacak şekilde tasarlanmış bir raf veya küçük bir mobilya parçası satın almayı düşünebilirsiniz.

FERAH BİR YAŞAM ALANI İÇİN İPUÇLARI

 

Haber Bültenimize Abone Ol

Paylaş